Чим утеплювати ванну кімнату

Згадайте, як ви виходите із ванни чи душової кабіни, тільки спускаєте ногу на м’якенький килим і все тіло пробирає холод. Моторошно? Справа в неправильному утепленні приміщення. Адже ванна кімната – це постійна вологість, і при її оздобленні працюють особливі принципи. Читайте нашу статтю, і ви дізнаєтесь, які саме!

Чому у ванній кімнаті холодно

У ванній кімнаті рідко встановлюють обігрівачі. Зазвичай, обігрів приміщення обмежується сушкою для рушників і лише іноді теплою підлогою. Але це не єдина причина вічного холоду у ванній кімнаті. Велику роль грають:

  • щілини у стінах, біля вікон;

  • неправильно підібраний матеріал утеплення;

  • витяжка з занадто великою потужністю.

Найсильніше на недостачу тепла в кімнаті впливає утеплення – як зовнішнє, так і внутрішнє. Щоб не зазнати лиха в цьому питанні, краще передбачити якісне утеплення ще до ремонту. Це допоможе зекономити ваші гроші та нерви!

Утеплення по зовнішній стіні

Стіни, що виходять на вулицю чи в під’їзд, утеплюють за допомогою спеціальних матеріалів, які розташовують прямо на зовнішніх стінах чи в перекриттях:

  1. Пробка – легкий утеплювач, який продається в рулонах. Пробку легко встановити самостійно, вона служить довгі роки та витримує високу вологість. Але цей матеріал не підходить для значного утеплення.

  2. Мінеральна вата – частіше за все використовується для утеплення будинків, квартир. Вона легка у використанні, не займає багато міста, вогнестійка. Пам’ятайте, що вата вбирає воду, тому потребує додаткової ізоляції.

  3. Пінопласт – популярний матеріал, має гарні властивості для утеплення приміщень з підвищеною вологістю. Лише враховуйте, що пінопласт варто захистити від механічних пошкоджень.

  4. Піноплекс – новітній матеріал з низькою теплопровідністю, який можна оздобити за власним бажанням.

Вибір матеріалу для зовнішнього утеплення залежить лише від ваших потреб та бюджету.

Внутрішнє утеплення

Зазвичай стіни ванної кімнати зсередини утеплюють тим самим матеріалом, що і зовні. Але це краде простір, і часто місця залишається дуже мало – ванну замінює душова кабіна, а про шафи взагалі забувають.

Лише нещодавно з’явився вихід із цієї ситуації – тепла штукатурка. Вона знижує теплопровідність стін та забирає до 2 см. Єдиний недолік – ціна. Матеріал новітній і коштує немало. Але результат того вартий!

Для обігріву підлоги ж поки не вигадали нічого, що було б ефективніше за теплу підлогу. На водній, інфрачервоній чи електричній основі, вона рівномірно підігріває покриття та гарантує тепло.

Утеплювати ванну кімнату можна як власноруч, так і за допомогою спеціалістів. Радимо віддавати перевагу другому варіанту – адже робота з такими приміщеннями вимагає особливих знань та навичок. Який би вибір ви не зробили, пам’ятайте – краще одразу зробити все якісно, особливо у ванній кімнаті!